top of page

M-Files Metadata Kartı Nedir ?

Metadata kartı kaydetmek ve katagorize etmek için akıllıca yapılmış, kullanışlı bir alet. Bunun sebebi ise metadata elimizde bulunan bilginin içinde ne bulundurduğunu anlatır.

Metadata kartı aslında yeni bir şey değil hayatımızın çoğu yerinde kullanıyoruz ,taşınırken kolilerdeki salon eşyaları yazısı, köpeğimizin isminin doğum tarihinin yazdığını fotoğraf.
M-Files'ta metadata'nın bize sağladığı en iyi yönlerden biriside biz ne kadar dallayıp budaklamak istersek o kadar ileri gidebiliyoruz. Elimizdeki bir dökümanın metadata kartı bilgilerini biz düzenliyoruz örnek vermek gerekirse müşteri adı, proje, teslim tarihi, proje sahibi ve alakalı dökümanlar gibi biz ne istersek. İş bir dökümanı aramaya geldiğinde M-Files içinde bize metadata kartı yardımcı oluyor biz dökümanın metadata kartındaki bilgileri arayarak isteğimiz belgeye nerde olursa olsun ulaşabiliyoruz.


Belirli bir dökümanın metadata kartına kimin ulaşabilceğini ayarlayabilirsiniz.

İş akışı durumunu görüntülüyebilir ve düzenleyebilirsiniz, metada kartında belge ne zaman oluşturulmuş ne zaman düzenlenmiş gibi bilgilerde bizi karşılar

Yukarda görüldüğü gibi bir metadata kartı örneği.

Etiketler:

13 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör

M-Files

SD-WAN NEDİR?

bottom of page