top of page

LOGSIGN

Güncelleme tarihi: 26 Nis 2022

LOGSIGN NEDİR

Logsign : Logsign yeni nesil kolay kullanımlı bir log yönetim çözümüdür. Tüm kaynaklardan topladığı bilgi ve olayları sizin için rapor, korelasyon, alarm ve gelişmiş uygulamalara dönüştürür. Log yönetimi, raporlama, arama, alarm üretmekten bir operasyon merkezi kurmaya kadar geniş bir dünya sunar. Firewall, DHCP, Mail Server ve Active Directory logları toplamamıza yarar.

Logsign gelişmiş bir arayüze sahip olan merkezi log sistemidir. Logsign ile Microsoft sunucu sistemlerinden veya firewall cihazlarınızdan log almanız mümkün. Yazılımın asıl amacı toplanılan log kayıtlarının daha anlamlandırılabilir bir hale getirilmesidir. İçerisinde yüzlerce hazır şablon bulunan üründe ayrıca istenilen herhangi bir durum için alert ürettirmek ve bunu mail ile göndermek çok kolaydır.


LOGSIGN ÖZELLİKLERİ

Gelişmiş Delegasyon Yeteneği : Delegasyon yetenekleri sayesinde IT ekiplerinizin görev ve sorumluluklarına göre yetkilendirme yapabilirsiniz.

Hızlı ve Esnek Arama Yeteneği : HDFS tabanlı NoSQL mimarisi ile milyonlarca veriye saniyeler içinde ulaşabilirsiniz. Aynı çözüm içerisinde sunulan dosya bütünlüğü, kullanıcı ve davranış izleme sayesinde sıfırıncı gün / sıfırıncı saniye atakları gibi ileri seviye atakları tespit etmenizi sağlar.

İç Denetim ve Yasal Uyumluluklar İçin Otomatik Raporlama : KVKK, 5651, PCI DSS, ISO 27001, HIPAA, SOX gibi yasal uyumluluklar için gereklilikleri yerine getirir.

Kapsamlı Log Toplama : Firewall, IPS gibi güvenlik verileri, OS verileri ile veri tabanları, ağ cihazları ve uygulamalardan üretilen logları toplar. SYSLOG, SMB, WMI, FTP, SFTP, LEA, SQL, ORACLE, Flow gibi birçok log toplama yöntemini destekler. Merkezi ve dağıtık yapılardan kolayca log toplar.

Veri Normalizasyonu, Sınıflandırma, Zenginleştirme : Farklı kaynaklarda oluşacak aynı tip olayları belirlemeniz, izlemeniz ve raporlamanız kolaylaşır.

Alarm ve Güvenlik Otomasyonu : Gelişmiş korelasyon yeteneği ile tespit edilen güvenlik açıkları, ihlaller ve ataklar için üretilen alarmlar ile ekiplerinizi uyarır ve aksiyon almalarını sağlar.

Korelasyon Mimarisi ve Uyarı Sistemi : Multi-machine korelasyon mimarisi sayesinde büyük ölçekli kurumların ihtiyaçlarına kapsamlı çözümler sunar. Korelasyon sisteminin kapasitesinin arttırılması, yedekliliğinin sağlanması ve yük dağıtımı konusunda üst seviye ölçeklenebilirlik yeteneği ile donatılmıştır.


NASIL KURABİLİRİZ

Eğer ki ücretsiz versiyonunu denemek istiyorsanız LogSign ürünün ücretsiz versiyonu olan iso dosyasını indirin(Bunun için logsignın kendi sayfasına giderek support@logsign.net e ‘3 kaynak free 5651 versiyonunu kullanmak istiyorum.Iso dosyası indirme linkini gönderebilirmisiniz?’ diye mail atarsanız dönüş alacaksınızdır).

Daha sonra bu işletim sistemini networkunuze dahil olacak şekilde kurmalıyız.

Bunu kullanmak için ise browsera gidip bu işletim sistemine vermiş olduğunuz ıp adresini yazarak logsign arayuzune ulaşabilirsiniz.


LOGSIGN RAPORLAMA

İlk önce Logsgin’ın log yönetim aracı olduğunu ve biz belirlemediğimiz sürece veriyi ham halde tuttuğunu belirtmemiz lazım. Biz o ham verileri işleyerek bilgi ortaya çıkarmaya çalışacağız. Bu bilgi de bize çıktı olarak rapor halinde gelecek ve burada kullanıcıların ya da dış ortamdan gelen isteklerin neler olduğunu ve almamız gereken önlemleri göreceğiz.

32 görüntüleme0 yorum

İlgili Yazılar

Hepsini Gör
bottom of page